Bild på mangaböcker i en bokhylla.Bild: Samuel Regan-Asante via unsplash.com

Mangaklubben Gottsunda bibliotek

Mangaklubben är för dig som gillar manga och animé. Mangaklubben Gottsunda biblioktek är en plats där unga fans kan träffas och prata om sina favoritserier. Många uppskattar att vara en del av Mangaklubben

Gruppen läser och tipsar varandra om manga, tittar på animé, väljer böcker för vårens läsecirkel och hjälper personalen på biblioteket att välja rätt manga. Om du vill engagera dig mer kan Mangaklubben Gottsunda vara rätt för dig.

Du får en chans att vara med i planeringen och utformningen av Gottsunda mangafest i juni. Det är dessutom ett bra tillfälle att lära känna andra via Mangaklubben Gottsunda biblioktek.

För dig som är 10–17 år.

Ingen föranmälan, men begränsat antal platser.

Kontakt: gottsundabiblioteket@uppsala.se.

Onsdagar 16.00–17.00.
28 januari, 11 februari, 25 februari, 11 mars, 25 mars, 8 april, 22 april, 6 maj, 20 maj och 3 juni.

  • 00

    dagar

  • 00

    timmar

  • 00

    minuter

  • 00

    sekunder

Taggar: , ,

Datum

06 maj 2026

Tid

16:00 - 17:00

Länk till eventet:

Läs mer

Plats

Gottsundabiblioteket
Valthornsvägen 11, 756 50 Uppsala
Webbplats
https://bibliotekuppsala.se/gottsundabiblioteket#/
Läs mer

Nästa förekomst

Skicka kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *